„Porządek trzeba robić, nieporządek robi się sam”

Utworzono: 17-09-2015

Takim właśnie cytatem autorstwa Tadeusza Kotarbińskiego rozpoczął się  czwartkowy apel porządkowy. Przeprowadzony został głównie z myślą o uczniach klas pierwszych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w murach naszego gimnazjum. Jednak dla drugo i trzecioklasistów był doskonałym przypomnieniem zasad i reguł obowiązujących w szkole.

Podczas spotkania dyrektor szkoły – pani Grażyna Ruszkowska przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, poruszyła kwestię ubioru codziennego i galowego, obuwia zmiennego oraz identyfikatorów. Zwróciła uwagę na konieczność  zapoznania się z obowiązującymi regulaminami, wymaganiami edukacyjnymi  dostępnymi na stronie internetowej gimnazjum. Przedstawiła również  ofertę zajęć pozalekcyjnych i projektów, które będą realizowane w obecnym roku szkolnym.

Warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zajrzeć do Statutu oraz Księgi dokumentów znajdujących się na stronie internetowej naszej placówki.

„Porządek trzeba robić, nieporządek robi się sam” grafika