Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą...

Utworzono: 31-10-2020

Listopad jest czasem zadumy i refleksji nad przemijaniem. Wspominamy w tym czasie tych, którzy odeszli, a w naszych sercach pozostawili cząstkę siebie. W ostatnich dniach października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w okolicznościowych katechezach dotyczących tematyki Uroczystości Wszystkich Świętych i Dni Zadusznych. Ze względu na trwającą pandemię nie mogliśmy zorganizować Balu Wszystkich Świętych. Postanowiliśmy jednak uczniom przybliżyć postacie świętych, do których możemy  uciekać się w różnych życiowych sprawach i problemach dnia codziennego. Efektem tej pracy stała się mini wystawa ,,Bal wszystkich świętych”.

Niech czas listopadowej zadumy będzie także odpowiednim momentem do wspomnienia tych, którzy pracowali w naszej szkole, a których nie ma już pośród nas. Pamiętajmy o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy często całe swoje życie zawodowe ofiarowali ,,Jedynce”. Wiele pokoleń uczniów wspomina przecież niezapomniane lekcje i nauczycieli, którzy ,,pisali” historię naszej szkoły. Niech to będzie czas do życzliwych wspomnień wobec tych, którzy przemykali po naszych szkolnych korytarzach, zarażali młodzież swoją pasją i optymizmem, a miejsce pracy traktowali jak drugi dom …. Śpieszmy się kochać ludzi…..

Śpieszmy się kochać ludzitak szybko odchodzą grafika