Szkoła pamięta...

Utworzono: 05-11-2019

Każdego roku są takie  dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji ,,Szkoła pamięta”. Nasza placówka chętnie włączyła się do tej akcji. W jej ramach  klasa VII b uporządkowała cmentarz żołnierzy radzieckich , który znajduje się na tyłach osiedla Sportowa. Udało się uprzątnąć zalegające na mogiłach liście, usunąć mech i zapalić znicze. W ślad klasy VIIb poszły także inne, które dla odmiany zajęły się porządkowaniem  miejskiej nekropolii. W sumie w akcji tej wzięło udział pięć klas z naszej szkoły, a także reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, którzy również nie zapomnieli o opuszczonych grobach.

Wielkie podziękowania za udział w akcji ,,Szkoła pamięta" dla klas oraz ich wychowawców: 2c, 3a, 3b, 7b, 7d, a także dla SU i jego opiekunów.

Warto pamiętać, warto pomagać!

Szkoła pamięta grafika