1050 rocznica Chrztu Polski

Utworzono: 11-04-2016

Liturgicznie w Wielką Sobotę, a według kalendarza - 14 kwietnia Polska obchodzić będzie uroczysty jubileusz przyjęcia chrztu przez Polskę. Wydarzenie to z 966 roku włączyło nasz kraj do grona państw chrześcijańskich. Najpierw chrzest przyjął Mieszko I, a potem jego drużyna i najbliższe otoczenie.

Również w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tych ważnych momentach w historii. Uczniowie klas III w piątek 8 kwietnia wzięli udział w lekcji on- Line, którą przygotował Zespół Szkół Łączności z Poznania. Temat zajęć: „Chrzest Polski w badaniach archeologicznych grodu poznańskiego” nawiązywał do uroczystych obchodów,  a także przypominał najważniejsze wydarzenia tamtego okresu. O wydarzeniach przypomina także tablica okolicznościowa na szkolnym korytarzu.

1050 rocznica Chrztu Polski grafika