7a w lęborskim szpitalu

Utworzono: 13-11-2023

     W poniedziałek 13 listopada klasa 7a uczestniczyła w spotkaniu w SPS ZOZ Lębork odbywającym się w ramach projektu "Otwarta firma", w którym bierze udział nasza szkoła. W podziemiach budynku administracji szpitala (jednego z nielicznych, które ostały się z kompleksu szpitalnego z drugiej połowy XIX wieku) Pani mgr Katarzyna Robak-Szymańska (kierownik Laboratorium Analitycznego przy lęborskim szpitalu) zaprezentowała naszym uczniom kierowaną przez siebie poradnię. 

    Pani kierownik przedstawiła informacje o tym, co trzeba zrobić, żeby zostać pracownikiem laboratorium oraz co robi się, gdy już nim się zostanie. Ponadto dzieliła się swoim bogatym zawodowym doświadczeniem i wiedzą o organizmach, które zobaczyć można tylko pod mikroskopem. Szczególną uwagę nasi uczniowie zwrócili na frapującą kwestię rosnącej lekoodporności coraz liczniejszych szczepów bakterii - wkrótce, dzięki Pani kierownik, do szkoły dotrą specjalne plakaty poświęconej tej kwestii. Po tak interesującej prezentacji nasi uczniowie mogli się poczuć niemal jak pracownicy laboratorium, oglądając w odzieży ochronnej lęborskie laboratorium "od kuchni". 

    Całą wycieczkę zakończył detaliczny instruktaż prawidłowej dezynfekcji rąk - można mieć pewność, że po takim przeszkoleniu już nikt z uczniów i uczennic biorących udział w wyprawie nie wyjdzie ze szkolnej toalety, starannie nie umywszy wcześniej rąk! Nie wiemy oczywiście, czy ktoś z naszych podopiecznych nie odwiedził właśnie pierwszy raz swojego przyszłego miejsca pracy, sądząc jednak po stopniu zaangażowania, nie jest to wykluczone. 

7a w lęborskim szpitalu grafika