7B w Krakowie

Utworzono: 03-06-2024

Klasa 7B w dniach 26-30 maja wyjechała na wycieczkę turystyczno – edukacyjną do Krakowa, Zatoru i Wieliczki.

Dawna stolica Polski przywitała uczniów doskonałą pogodą i wieloma atrakcjami turystycznymi. Uczestnicy zobaczyli historyczny Rynek, Bazylikę Mariacką czy kościół na Skałce. Udali się również do siedziby królów, na Wawel. Tam obejrzeli katedrę i jej podziemia, w których pochowani są najwybitniejsi i najbardziej zasłużeni dla kraju władcy, przywódcy, wojskowi czy poeci. O tym, jak wyglądał stary, średniowieczny Kraków dowiedzieli się w największym podziemnym muzeum w Polsce – Rynku Podziemnym.

Najwięcej emocji – nie bez przyczyny – wzbudzała wyprawa do Parku Rozrywki ENERGYLANDIA. Tu uczniowie mogli do woli korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez to miejsce. Zabawa trwała cały dzień.

Na zakończenie wycieczki siódmoklasiści zwiedzili żydowską dzielnicę Kazimierz – tu weszli do synagogi (świątyni wyznawców judaizmu) oraz zwiedzili kirkut – żydowski cmentarz, bardzo odmienny od tych im znanych; nie kładzie się tu kwiatów czy świec na grobach, tu o pamięci świadczą położone na tablicy (macewie) polne kamyki.

Pojechali też do Wieliczki i tu zwiedzili kopalnię soli. Niektórzy organoleptycznie sprawdzali, czy każdy rodzaj soli jest tak samo słony.

Nocna podróż pociągiem – w obie strony – dostarczyła wszystkim nowych doświadczeń. To był naprawdę niezapomniany i ekscytujący wyjazd, który pozostanie w pamięci uczniów 7B na długie miesiące. Dziękujemy paniom Annie Borowieckiej i Marzenie Pytlak za ogromne wsparcie i pomoc wychowawczyni 7B – Małgorzacie Poziemskiej – w czasie całej wycieczki.

7B w Krakowie grafika