Absolwenci w wielkanocnym koncercie

Utworzono: 22-03-2018

Okres przedświąteczny to nie tylko czas przygotowań polegający na sprzątaniu i robieniu zakupów. Na głębokie przeżycia związane z męką Jezusa Chrystusa zaprosili mieszkańców Lęborka Instrumentaliści Lęborskiej Orkiestry Kameralnej, chór Vox Populi i soliści.

Pomysłodawcą koncertu, który odbył się 18 marca 2018 roku w Sanktuarium św. Jakuba Ap., był absolwent naszej szkoły - Maciej Naczk. Pan Maciej jest śpiewakiem operowym (ukończył studia muzyczne w Salzburgu), instrumentalistą i co najważniejsze - kompozytorem utworu przedstawionego lęborczanom.

„Mysterium Martiae” (bo o nim mowa) z piękną muzyką oraz tekstami wpisało  się cudownie w bardzo rzadkie w naszym mieście i Polsce (!) wydarzenia kulturalne związane z Wielkanocą.

Należy też podkreślić ważną rolę i dużą liczbę wykonawców tego koncertu, związanych kiedyś z nasza szkołą. W „Misterium” zaprezentowali się m.in.:

Izabela Hopa - skrzypce

Cezary Zdanowski - perkusja

Mateusz Bliskowski  – gitara

Marta Kalińska – wokal/solistka

Piotr Sadkowski – wokal/solista

Wiktoria Kalińska – wiolonczela

Paweł Jakubek – puzon

Peter Rowell – trąbka

Wśród wykonawców, jedną z najmłodszych była  nasza obecna uczennica-Agata Steciuk - wokal.

Brawo, brawo, brawo!

Absolwenci w wielkanocnym koncercie grafika