„Adam i Ewa – miłość w literaturze”

Utworzono: 31-03-2016

W ostatni czwartek marca uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIa, IIc, Ib i Is  udali się do Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" na spektakl o miłości. Przed gimnazjalistami wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Jak zapewnili nas twórcy spektaklu -  „Adam i Ewa – miłość w literaturze” – to współczesna opowieść o tych, którzy chcą doświadczać miłości, mimo, Iż pochłonięci są trudem kolejnych poranków i szaleństwem pędzącego dnia.

Uczniowie obejrzeli dwie historie umieszczone w dwóch przestrzeniach czasowych. Pierwsza z nich to współczesność, druga zaś biblijna przeszłość. W spektaklu pojawiło się również nawiązanie do romantycznych par obecnych w literaturze – Romea i Julii, Tristana i Izoldy czy Laury i Filona. Przedstawienie ukazuje jak różne mogą być oblicza prawdziwej miłości i jak ważna jest ona w życiu każdego człowieka.

„Adam i Ewa – miłość w literaturze” grafika