Akademia zdrowego odżywiania

Utworzono: 18-04-2021

W ramach działań prozdrowotnych nasza szkoła dołączyła do  ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Lubella”. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.

Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków i wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Program skierowany jest do klas VI-VIII szkół podstawowych.

Podczas lekcji biologii uczniowie klas 7 i 8 zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia oraz odpowiedzieli na pytania dlaczego warto prowadzić taki tryb i co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Następnie uczniowie  zastosowali zdobytą wiedzę w praktyce . Samodzielnie komponowali zdrowe śniadania oraz sałatki w oparciu o piramidę zdrowego odżywiania. Wielu uczniów odkryło prawdziwy talent kulinarny.

Akademia zdrowego odżywiania grafika