Utworzono: 01-12-2022

Koniec listopada to tradycyjnie czas andrzejkowych zabaw. Dawniej wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były, jako prawdziwe przepowiednie przyszłości. Najczęściej brały w nich udział dziewczęta. Z biegiem czasu andrzejki stały się świetną okazją do zabawy dla wszystkich i traktowania wróżb z przymrużeniem oka.

30 listopada, zgodnie z tradycją, wychowawczynie klas: IId, IIIa, IIIb i IIIc przygotowały dla uczniów zabawy andrzejkowe. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby,  konkursy oraz słodki poczęstunek. Wśród wróżb nie zabrakło lania wosku, ciasteczek/cukierków z wróżbą, wróżb numerologicznych, przepowiedni z kuli czy przestawiania butów. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i tegoroczne andrzejki można uznać za udane. A czy wróżby się spełnią…to pokaże czas!

Andrzejki grafika