Bank PEKAO S.A. jako ,,Otwarta firma"

Utworzono: 18-11-2016

Dnia 16.11. 2016r. w ramach Światowego  Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy IIs pod opieką wychowawcy  gościli w siedzibie lęborskiego oddziału  Banku PEKAO S.A. Młodzież została serdecznie przyjęta przez panie z Zarządu Banku, które w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyły specyfikę pracy bankowca. Uczniowie zostali zapoznani z historią bankowości , dowiedzieli się, jakie stanowiska zajmują poszczególne osoby w firmie. Następnie mogli zaznajomić się z ofertą  bankową, a także z tym, jak założyć konto osobiste. Najciekawszą informacją było na pewno stwierdzenie, że obecnie bank dysponuje tzw. wirtualną gotówką, a wszystkie operacje związane z wpłacaniem i pobieraniem gotówki właściwie wykonuje się drogą  elektroniczną . To zasługa szybkiego postępu technicznego. Ważne jest również to, że wiele transakcji płatniczych można dokonać za pomocą odpowiednich aplikacji w  smartfonach.

Ta interesująca wizyta pozwoliła uczniom poznać praktyczne funkcjonowanie banku. Finansowa edukacja młodzieży to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto bowiem promować wśród młodzieży ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż w przyszłości może to zaowocować rozważnymi , trafnymi decyzjami finansowymi.

Bank PEKAO S.A. jako  ,,Otwarta firma" grafika