Bezpieczna droga do szkoły

Utworzono: 17-10-2023

Pod takim hasłem 17 października odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Lęborku mł.asp. Martą Bąciaszek. Pani policjantka przypomniała pierwszoklasistom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w tym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, czy hulajnodze. Wytłumaczyła na czym polega ostrożność wobec osób obcych oraz objaśniła zasady korzystania z numerów alarmowych. Spotkanie odbyło się w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka, czyli ogólnopolskiego programu edukacyjnego, obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa naszych najmłodszych uczniów.

Bezpieczna droga do szkoły grafika