„Bierki, pchełki czyli heca na czternaście fajerek”

Utworzono: 04-06-2024

W tym tygodniu uczniowie klasy 3 C udali się do lęborskiego muzeum na niezwykłą wystawę o dawnych zabawkach: „Bierki, pchełki czyli heca na czternaście fajerek”. Dzieci mogły zobaczyć jakimi zabawkami bawili się ich rodzice i dziadkowie oraz przenieść się do czasów ich dzieciństwa. Najpierw wysłuchali ciekawej historii wszystkich eksponatów, które pochodzą z prywatnej kolekcji pana Piotra Armatowskiego, który od lat zbiera zabawki z czasów PRL.

Można było zobaczyć tablicę szkolną, po której pisze się kredą, drewniane klocki, samochodziki na baterie, lalki, misie, zbiory opakowań po czekoladach, gumach do żucia, a także tornistry, fartuszki szkolne, liczydła oraz gry, którymi dawniej bawiły się dzieci. Wystawa bardzo spodobała się trzecioklasistom i chociaż na chwilę oderwała ich od smarfonów, telewizorów oraz obowiązków szkolnych, proponując inne formy spędzania wolnego czasu. Była to niesamowita podróż do przeszłości!

„Bierki, pchełki czyli heca na czternaście fajerek” grafika