Byliśmy w teatrze!

Utworzono: 08-12-2021

„Opowieść wigilijna”  to świąteczny spektakl,  który  we wtorek w Teatrze Nowym w Słupsku obejrzał zespół klasy 8a z opiekunami. Uczniowie poznali  nową odsłonę  tej znanej historii. Była okazja do głębokiej refleksji,  śmiechu i łez.  Zachwyceni fantastyczną grą aktorów, nowoczesną oprawą  i realizacją spektaklu głośnymi, długimi brawami podziękowali za tę duchową ucztę.

Historia głównego bohatera -  Scrooge’a jest z pewnością  znana większości, nie starzeje się, jest zawsze aktualna. Skąpiec, ponurak, okrutnik  pod wpływem działania duchów świąt Bożego Narodzenia  przemienienia się w uśmiechniętego, życzliwego, szczodrego starszego pana.

Ta przemiana jest budująca, krzepiąca. Spróbujmy podczas przygotowań  do świąt nie zgubić siebie, człowieka.  Niech zakupy i wizyty w centrach handlowych nie zabiją  w nas empatii.

Uczniowie klasy 8a życzą wszystkim „Wesołych Świąt!”.

Byliśmy w teatrze! grafika