Ciekawa, barwna i nieodkryta Afryka...

Utworzono: 30-09-2016

,,Mieszkańcy Europy mają zegarki,

a mieszkańcy Afryki - czas...”

(przysłowie afrykańskie)

W pierwszym powakacyjnym spotkaniu w ramach cyklu „Ciekawi świata” nasi uczniowie wraz z opiekunami: p. Izabelą Tutakowską i p. Aleksandrą Dudojć uczestniczyli w wykładzie p. Piotra Kowalczyka – podróżnika, geografa i pilota wycieczek.

To niecodzienne wydarzenie miało miejsce w  Bibliotece Miejskiej w Lęborku w dn. 29 września br.  Pan Piotr, który podróżuje po całym świecie, tym razem zabrał swoich gości w multimedialną podróż do nieznanej i malowniczej Afryki Zachodniej. W barwny sposób przedstawił relację z pobytu w małym państwie Gwinei Bissau, które leży między Senegalem a Gwineą Konkary w Afryce Zachodniej. Opowiedział o ciekawych miejscach, osobliwościach kontynentu, obyczajach i zwyczajach miejscowej ludności. Przekazał praktyczne wskazówki, jak należy postępować w gorącym klimacie i jak przygotować się do wycieczki na afrykański ląd. Uczniowie mogli obejrzeć piękne zdjęcia, na których geograf utrwalił niezapomniane chwile z wyprawy.

Przysłowiową wisienką na torcie okazała się  możliwość zadania pytania i uzyskania wyczerpującej odpowiedzi od tego niezwykle ciekawego podróżnika.

Ciekawa, barwna i nieodkryta Afryka grafika