Czas na egzamin gimnazjalny!

Utworzono: 15-04-2016

Drodzy trzecioklasiści! Już w poniedziałek rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W ciągu trzech dni będziecie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas nauki w gimnazjum. Pamiętajcie o zabraniu niezbędnych przyborów i dokumentu potwierdzającego waszą tożsamość.

a)      Część humanistyczna - 18 kwietnia 2016r (poniedziałek)

·         Historia i wiedza o społeczeństwie – godz. 9:00

·         Język polski – godz. 11:00

b)      Część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016r. (wtorek)

·         Przedmioty przyrodnicze – godz. 9:00

·         Matematyka – godz. 11.00

c)      Język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016r. (środa)

·         Na poziomie podstawowym – godz. 9:00

·         Na poziomie rozszerzonym  - 11:00

Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że wyniki testów pomogą Wam dostać się do wymarzonych szkół średnich.

Poniżej zamieszczamy również list okolicznościowy skierowany do Was przez Rzecznika Praw Dziecka - pana Marka Michalaka

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

przed Wami ważny egzamin, który sprawdzi dotychczas zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności. Domyślam się, że pomimo intensywnych przygotowań, denerwujecie się. Chcę Was zapewnić, że to naturalne uczucie towarzyszące wszystkim testom; ważne, aby potrafić sobie radzić ze stresem, tak by mobilizował, a nie paraliżował. Wierzę, że pokonacie obawy i pewni siebie przystąpicie do egzaminu.

Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji Waszych celów i pomysłów na dalszą edukację oraz życiową drogę. To także jeden z pierwszych egzaminów, które przyjdzie Wam zdawać w życiu. Bazować on będzie na wiedzy, jaką zdobyliście przez lata nauki i zweryfikuje umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i uważnego czytania. Zapewniam Was, że nie ma się czego bać, bo, jak wiadomo, strach to zły doradca. Ważne jest to, w jaki sposób przygotowywaliście się do tego egzaminu – Wasza praca na pewno zaprocentuje i zostanie doceniona.

Pamiętajcie, że jest to test, który weryfikuje wiedzę, ale nie jest oceną Was samych, a to zawsze jest najważniejsze – to, kim jesteście i jakie wartości wyznajecie.

Zbliżający się egzamin kończy pewien etap nauki, ale równocześnie rozpoczyna kolejny – będzie to z pewnością czas wielu nowych wyzwań. Życzę Wam, by były to dobrze spędzone lata, pełne sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Każdemu w Was życzę powodzenia podczas egzaminu, za wszystkich mocno trzymam kciuki.

z serdecznymi pozdrowieniami
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Czas na egzamin gimnazjalny! grafika