Czas na poważne decyzje

Utworzono: 20-11-2015

W dniu 19 listopada odbyło się naszej szkole spotkanie z przedstawicielami szkół średnich.  Już niebawem trzecioklasiści będą musieli podjąć ważną decyzję dotyczącą dalszej edukacji – w związku z tym postanowiliśmy im nieco ułatwić to trudne zadanie.

Wicedyrektor Zespołu Szkól Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku – p. Mirosław Naczke zaprezentował uczniom ofertę kształcenia na najbliższy rok szkolny. Gimnazjaliści obejrzeli również prezentację zachęcającą do wyboru tej szkoły. Warto dodać, że uczniowie tej placówki mogą odbywać praktyki lub staże miedzy innymi w firmie  Meyn Polska sp. z o.o., która jest samodzielnym zakładem produkcyjnym, mającym swoje zakłady w Holandii  czy USA.

Tego samego dnia gimnazjaliści spotkali się z p. Aleksandrą Motas oraz p. Ryszardem Sałasińskim – reprezentującymi Powiatowe Centrum Edukacyjne. Uczestnikom spotkania zaprezentowano zawody, w których mogą podjąć kształcenie już od września 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli również nasi ubiegłoroczni absolwenci, którzy obecnie są uczniami PCE i kształcą się na kierunku technik logistyk o profilu wojskowym.

Czas na poważne decyzje grafika