Czerwcowe aktywności klasy IV c

Utworzono: 17-06-2022

Klasa IV c  z wychowawcą oraz p. Magdaleną Ponarad wybrała się na dwudniowy spływ kajakowy do Przechlewa.  Po dotarciu na miejsce wszyscy  zostali zapoznani przez p. ratownika z zasadami obowiązującymi na wodzie. Następnie uczniowie  wyruszyli rzeką Brdą ze stanicy w Nowej Brdzie, gdzie mieli do pokonania ok. sześciokilometrowy  odcinek dość wymagającej rzeki. Po czterech godzinach wiosłowania , zmoczeni przez deszcz  kajakarze dotarli   do  stanicy Folbryk. Po pysznym obiadku, zakwaterowaniu w domkach przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się gry i zabawy na boisku i placu zabaw. Wieczorkiem cała klasa uczestniczyła w zajęciach Zumby prowadzonych przez p. dyrektor ośrodka. Ognisko z kiełbaskami i "piankami" zwieńczyło  ciężki,  ale za to bardzo aktywny dzień.. Kolejny dzień nie był tak  łaskawy dla uczniów. Wystartowali  ze stanicy Folbryk do Garbatego Mostu, gdzie  mieli do pokonania tylko 3km,  ale tutaj rozpoczął  się górny-  przełomowy odcinek rzeki ,momentami bardzo uciążliwy ze względu na mnogość zwalonych potężnych drzew. Czwartoklasiści  zmęczeni i trochę przemoknięci wrócili na obiad, pyszne gofry, po czym  pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do domu.

Kolejną wspólną wyprawą klasy 4c był rajd rowerowy, na który uczniowie  wyruszyli z p. Jackiem Dziekanowskim oraz z p. Adamem Ziółek. Wystartowali ze szkoły i ścieżkami rowerowymi dojechali do lasu przy ulicy Kaszubskiej. Stamtąd rowerzyści pojechali bezpieczną drogą przez las do os. Wschód Lębork aż  do plaży przy Jeziorze Lubowidzkim. Tam czekały na nich wspaniałe mamy, które wcześniej rozpaliły ognisko.  Zmęczeni czwartoklasiści mogli upiec sobie kiełbaski i zjeść je w znakomitym towarzystwie. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i gry w piłkę.

Jak widać, nasi uczniowie bardzo lubią aktywnie spędzać czas i dobrze bawić się w swoim towarzystwie.

Czerwcowe aktywności klasy IV c grafika