Czerwcowe „Czytanie na polanie”

Utworzono: 09-06-2024

W miniony piątek Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprosiła nas do udziału w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie. Edycja 2024”.  Wydarzenie promujące czytelnictwo odbyło się w lęborskim parku  Michalskiego. Do akcji włączyli się uczniowie z klasy Ia i IId pod opieką wychowawczyń: p. Kingi Trzebiatowskiej i p. Karoliny Sadowskiej-Górskiej. Piękna pogoda dopisała a na parkowej polanie zgromadzili się uczestnicy z lęborskich szkół i przedszkoli, którzy spędzili niezapomniane chwile z książką i przekonali się o tym, że przecież czytać można wszędzie.

Gościem honorowym wydarzenia był Burmistrz Miasta Lęborka - Jarosław Litwin, który  włączył się w promocję czytelnictwa i zaprezentował dzieciom jedną z bajek. Dodatkową atrakcją zaś był występ uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły, które przedstawiły najmłodszym  opowiadania w formie japońskiego teatrzyku kamishibai.

Akcja przeprowadzona została w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz #TataTeżCzyta.

Czerwcowe „Czytanie na polanie” grafika