Czytać każdy może

Utworzono: 07-10-2016

We wrześniu br. nasza szkoła przystąpiła do VI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane we wrześniu 2009r. przez polonistki gdańskich szkół oraz pracowników biblioteki.

Maraton trwa od września do maja. Na początku każdego miesiąca uczniowie otrzymują informację o tym, jaką książkę należy przeczytać. Pod koniec miesiąca piszą test  konkursowy sprawdzający znajomość tekstu.

W miniony czwartek 24 naszych uczniów zmierzyło się z testem do książki Lois Lovry „Skrawki błękitu” (wyniki zamieszczone zostały na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim).

W październiku zapraszamy do kolejnej powieści, którą jest „Alchemik” autorstwa Paulo Coelho.

Koordynatorkami maratonu w naszym gimnazjum są panie M. Poziemska i I. Tutakowska.

Czytać każdy może grafika