Czytam z klasą – lekturki spod chmurki

Utworzono: 07-11-2020

W obecnym roku szkolnym w klasach pierwszych realizowana jest innowacja pedagogiczna mająca na celu zmianę sposobu omawiania lektur szkolnych. Jej zadaniem jest również angażowanie uczniów w aktywne działania oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Tegoroczna edycja ma również poruszyć problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Pierwszą omawianą lekturą była książka: „Kapelusz Pani Wrony”. Podczas zajęć podsumowujących pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawie „Zagadki z kapelusza”. Dziewczęta z klasy IVa – należące do klubu czytelniczego postanowiły urozmaicić spotkanie z tą lekturą.  Podczas zajęć zdalnych przygotowały i zainscenizowały rymowanki dotyczące różnych rodzajów kapeluszy. Następnie nagrały krótkie filmiki prezentujące kapelusze. Zostały one zaprezentowane uczniom podczas zajęć.

Lekcja zakończyła się małą rewią mody oraz pamiątkowymi fotografiami, podczas których pierwszoklasiści mogli przymierzyć wybrany kapelusz.

Czytam z klasą – lekturki spod chmurki grafika