Czytamy najmłodszym

Utworzono: 25-09-2015

W ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  przystąpiliśmy do programu „PoczytajMy” i rozpoczęliśmy cykl głośnego czytania dzieciom. Nasze pierwsze czytelnicze spotkanie odbyło się w przedszkolu nr 1 w Lęborku  z grupą pięciolatków. Tematem przewodnim stała się jesień. Uczennice z klasy Ib zaprezentowały przedszkolakom utwory związane z tą porą roku, na zakończenie zaś maluchy przygotowały suknię dla Pani Jesieni.

Tak naprawdę nie jest to nasze pierwsza przygoda z czytaniem, bowiem uczestniczymy  również w ogólnopolskiej kampanii: „Cała Polska czyta dzieciom” i organizujemy cykliczne spotkania z małymi czytelnikami  w bibliotece szkolnej.

Warto pamiętać, że głośne czytanie to niezwykle skuteczny sposób wspierania wszechstronnego rozwoju dzieci – rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata. Zaangażowanie gimnazjalistów w takie działania pozwala im na rozwijanie umiejętności przydatnych im w dalszym życiu – choćby takich jak umiejętność publicznego występowania, czy planowania działań.

Mamy nadzieję, że nasze czytelnicze spotkania dostarczą zarówno maluszkom jak i gimnazjalistkom wielu niezapomnianych wrażeń. Spotkania z książką organizowane będą pod kierunkiem pań: I. Tutakowskiej i W. Rutkiewicz.

Czytamy najmłodszym grafika