Dbajmy o naszą Planetę!

Utworzono: 25-04-2023

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. To ważne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi ta to, jak ważnym pojęciem  jest ekologia i jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Zasoby Ziemi nieustannie się kurczą, warto więc dołożyć starań, aby każdego dnia dbać o nasze środowisko. W trosce o naszą planetę warto wprowadzić rozwiązania, które pozwolą o nią zadbać np. zrezygnować z kupowania produktów w plastikowych opakowaniach, dbać o oszczędne gospodarowanie wodą, samochód zmienić na rower lub komunikację miejską. Ważne jest aby oszczędzać prąd, nie kupować rzeczy z których nie korzystamy. W miniony poniedziałek zespoły klasowe przygotowały w klasach gazetki przypominające o tym ważnym dniu, uczniowie zadbali o ubrania w kolorach ziemi. Słoneczna pogoda zachęciła również uczniów do spacerów, a tym samym do refleksji  nad tym, jak ważna dla każdego z nas jest przyroda i dlaczego warto o nią dbać.

Dbajmy o naszą Planetę! grafika