Deutsch kreativ- projekt eTwinning

Utworzono: 10-11-2021

Grupa uczniów z klasy 8a rozpoczęła realizację projektu na platformie eTwinning pt.”Deutsch kreativ”. Projekt  skierowany jest do nauczycieli języka niemieckiego i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W trakcie jego trwania uczniowie wcielą się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet detektywów i mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie poszerzyć wiedzę dotyczącą krajów niemieckojęzycznych oraz poznać proste narzędzia TIK, m.in. 'Canva','WordArt', 'Jamboard', 'StoryJumper', 'AnswerGarden', 'Kahoot' czy 'Quizziz'. Uczniowie przygotowując zadania projektowe będą pracowali  na szkolnych iPadach.

W projekcie „Deutsch kreativ” współpracują nauczyciele i uczniowie z 21 szkół z całej Polski.

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło

Deutsch kreativ- projekt eTwinning grafika