Dzień Dziecka w kajaku

Utworzono: 01-06-2023

Klasa VIII d aktywnie spędziła Dzień Dziecka, biorąc udział w spływie kajakowym. Walory rzeki Łeby pozwalają na organizację spływu o różnych stopniach trudności. Dla uczniów trasa spływu rozpoczęła się w Lęborku przy budynku sądu, gdzie znajduje się przystań kajakowa. Uczniowie przeszli wstępne szkolenie dotyczące zachowania na wodzie i bezpieczeństwa. Zaopatrzeni w kapoki i dobre humory wypłynęli do pobliskiego Chocielewka. Początek trasy przebiegał niemal przez centrum miasta, gdzie wije się rzeka Łeba. Lokalni mieszkańcy z zaciekawieniem obserwowali zmagania naszych kajakarzy z mostu na rzece Łebie w centrum miasta i radośnie nas pozdrawiali. Cudne okoliczności przyrody oraz pogoda zapewniły doskonałą zabawę. Po prawie 3 godzinach wiosłowania dotarliśmy do przystani docelowej w Chocielewku. Uczniowie mogli skosztować upieczonych kiełbasek i wymienić wrażenia ze spływu. To była bardzo udana wyprawa.

Dzień Dziecka w kajaku grafika