Dzień z ulubioną książką w I c

Utworzono: 12-02-2022

Wszyscy z nas doskonale wiedzą , jak ważne jest czytanie książek. Często wracamy do lektur, które czytaliśmy w dzieciństwie. Zadaniem uczniów z klasy I c było przyniesienie do szkoły swojej ulubionej książki. Uczniowie spisali się na medal i w klasie pojawiły się baśnie, bajki, opowiadania i wiersze znanych i tych mniej znanych autorów. Dzieci musiały zaprezentować ulubioną książkę i w ciekawy sposób zachęcić koleżanki i kolegów do sięgnięcia po nią. Tym samym każdy miał okazję stanąć przed klasą i pięknie się wypowiedzieć. Nie było to wcale proste zadanie, jednak pierwszoklasiści wybrnęli z tego doskonale i każdy z nich zasłużył na wielkie brawa!

Mamy nadzieję, że taka lekcja zachęci maluchy do tego, by często odwiedzały szkolną bibliotekę i chętnie sięgały po różne książki, bo przecież ,,Kto czyta książki , żyje podwójnie", jak mówi mądra maksyma.

Dzień z ulubioną książką w I c grafika