Erasmus + na kolejnym spotkaniu projektu S.H.A.R.K.S w Rzymie

Utworzono: 26-09-2022

W dniach od 18 – 24 września 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie projektowe grupy Erasmus +. Projekt realizują wspólnie kraje: Luksemburg, Macedonia, Włochy, Portugalia,  Hiszpania i Polska. Tym razem szkoła do której przybyli uczniowie znajdowała się w Rzymie. Grupę polską reprezentowali: Kajetan Stawski, Nikodem Konkol, Igor Hawryszkiewicz, Mateusz Urbański. Uczniów i opiekunów już na lotnisku czekało miłe powitanie ze strony włoskich rodzin. Spotkanie pozwoliło na realizację dwóch kolejnych punktów projektu. Uczniowie mieli okazje rozmawiać o zanieczyszczeniach - szczególnie wody i środowiska. Świetnie wpisała się tu również wizyta w FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. wyżywienia i rolnictwa), która swoją siedzibę ma w Rzymie. Uczniowie mogli w siedzibie organizacji poczuć się jak reprezentanci swoich krajów podczas pobytu  w sali obrad zgromadzenia ogólnego. Prace projektowe zakończyła uroczysta gala podsumowująca projekt, podczas której  uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Nie zabrakło zwiedzania ,,wiecznego miasta”. Uczniowie zobaczyli najciekawsze miejsca w Rzymie: Forum Romanum, Koloseum, Circus Maximus, Forum Cezara, Fontannę di Trevi, Panteon, Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra. Spacerowali najbardziej znanymi ulicami i placami, podziwiając przepiękną architekturę Rzymu: Campo de’Fiori, Piazza Navona. Po całym tygodniu pracy w szkole Liceo Colonna przyszedł też czas na rekreację. W niedalekiej odległości od Rzymu odwiedziliśmy Villa D’Este z cudownymi fontannami i mnóstwem zieleni.

Wizyta była świetną okazją do poznania kultury kolejnego kraju, nawiązania relacji między uczniami oraz doskonałą okazją do posługiwania się językiem angielskim.

Dziękujemy: Pani Katarzynie Kurzydło za trud organizacji wyjazdu oraz opiekunom: p. Barbarze Cieślak, p. Michałowi Kościółek oraz p. Marzenie Kurzydło

Erasmus + na kolejnym spotkaniu projektu S.H.A.R.K.S w Rzymie    grafika