Erasmus+ w Hiszpanii, Sewilla

Utworzono: 08-02-2023

W dniach 29.01.- 04.02.2023r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu naszego projektu Erasmus+ „Sharks-Sustainability Heroes and Restless Knights in Schools” w Hiszpanii, w Sewilli. Gospodarzem spotkania była szkoła Colegio San Jose SS. CC. Uczniowie z Polski, Luksemburga, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Macedonii Północnej wykonywali zadania projektowe, uwzględniając założenia zrównoważonego rozwoju Agendy ONZ 2030: cel 4 i 11. Realizacja  czwartego celu zrównoważonego rozwoju polegała na zaplanowaniu przez uczniów „zrównoważonej” wycieczki szkolnej oraz tworzeniu życzeń dotyczących idealnej, europejskiej szkoły przyszłości. Realizując cel jedenasty Agendy ONZ 2030 uczniowie zwiedzali różne instytucje zajmujące się ekologią. Podczas spotkania braliśmy  udział również w zajęciach szkolnych, tanecznych, sportowych oraz ekspresowej nauce hiszpańskiego.

W Sewilli zwiedziliśmy m.in: pałac Alcazar, katedrę oraz wieżę Giralda, Metropol Parasol, a niektórzy nawet stadion piłkarski. Zaskoczyła nas trochę pogoda, ponieważ rano temperatura wynosiła 3 stopnie, a już w południe było bardzo ciepło i  termometry wskazywały 20 stopni. Piękny czas przyjaźni i spotkań w międzynarodowych grupach będzie fantastyczną pamiątką dla  uczniów na wiele lat. Bardzo dziękujemy rodzinom hiszpańskim za miłe przyjęcie naszych uczniów i rodzinną atmosferę podczas spotkania międzynarodowego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Zuzanna Proć - 8b, Bartosz Tyoński - 8a, Magdalena Sitvjenkina  - 6b, Joanna Sitvjenkina  - 6b oraz pani dyrektor Grażyna Ruszkowska i nauczycielki języków obcych – panie: Barbara Cieślak, Karolina Sopińska-Śpica i Katarzyna Wróblewska-Kurzydło.

Erasmus+ w Hiszpanii, Sewilla grafika