Utworzono: 06-06-2016

W dniach od 2-4 czerwca Karolina Klassa reprezentowała województwo pomorskie w finale konkursu na etapie centralnym. Jej udział wynikał z zajęcia II miejsca na etapie wojewódzkim, który odbył się w Kolbudach. Uczennica znalazła się w gronie 32 uczniów z całej Polski. Karolina wykazała się szeroką znajomością tematyki konkursu: barwy, broni, heraldyki oraz architektury.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy szacowali, że uczniowie udzielali poprawnych odpowiedzi na poziomie 80% procent.  Uczniom zapewniono ciekawy program pobytu: zwiedzanie Warszawy, Muzeum Wojska Polskiego oraz zabytków. Uczestnicy złożyli także kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie zapewniono wojskową oprawę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Lęborka oraz Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 w Lęborku za pomoc w organizacji wyjazdu.

Etap centralny konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia” grafika