Etap centralny Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich

Utworzono: 07-06-2022

Gościnna Ostróda była organizatorem ostatniego- centralnego etapu Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich. Uczniowie z 14 gmin i trzech województw 6 czerwca stanęli w szranki konkursu. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Surowiecki (kl. VIII c), który w etapie gminnym zajął I miejsce i tym sposobem zakwalifikował się do ścisłego finału, pokonując uczniów lęborskich podstawówek. W konkursie trzeba wykazać się znajomością zamków w dawnych Prusach oraz dziejami państwa krzyżackiego od powstania Zakonu do hołdu pruskiego. Ciężka praca i upór prowadzą do celu.  Po rozwiązaniu testu Bartek czuł się pewnie. Opanowany materiał pozwolił mu na rozwiązanie testu przed zakończeniem regulaminowego czasu. Ostatecznie Bartek zajął w konkursie II miejsce i otrzymał profesjonalną lunetę.

Etap centralny Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich grafika