Eurowizja z ,, Erasmus+”

Utworzono: 17-10-2016

W czwartek 13 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten zbiegł się z tygodniową wizytą gości z zagranicy w ramach projektu Erasmus+. Stało się to okazją do zorganizowania mini konkursu: „Eurowizja”.

Imprezę poprowadzili: Julia Smolarek i Olaf Pohl (w języku polskim) oraz Peter Rowell (w języku angielskim).Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki krajów, które współpracują z nami w projekcie. Jury tworzyli przedstawiciele wszystkich partnerskich krajów. Piosenkę  portugalską zaśpiewała Klaudia Juchniewicz, piosenkę niemiecką: Błażej Grandicki oraz gościnnie absolwent szkoły – Piotr Sadkowski, piosenkę francuską: Zuzanna Konieczna i Amelia Gołębiowska, piosenkę szwedzką: Martyna Szałajdewicz. Na koniec zaprezentowano też utwór polski, który wykonali w nieco żartobliwej formie nauczyciele. Po głosowaniu jury - okazali się zwycięzcami. Nad całością oprawy muzycznej czuwał p. Andrzej Łakocki. Zapewnił naszej widowni wiele atrakcji, poderwał publiczność do wspólnej zabawy  i włączenia się w  świętowanie Dnia Nauczyciela.

Podczas Eurowizji wystąpiła także specjalna gwiazda - wokalistka p. Renata Boniecka, która zaprezentowała dwa liryczne utwory.

Nasi goście mogli poczuć się jak w domu. Dla nich przygotowaliśmy krótkie filmiki promujące ich kraje, które były przerywnikiem podczas naszej muzycznej wędrówki. Przedstawiały ciekawe miejsca, z których pochodzą nasi goście. Pokazaliśmy im także naszą szkołę ,,od kuchni” w specjalnie przygotowanym montażu filmowym zatytułowanym ,,Kota nie ma – myszy harcują”. Dziękujemy p. Joannie Nowickiej-Młyńskiej za włączenie się w przygotowanie tej niespodzianki. Wszelkich tłumaczeń scenariusza w języku angielskim  dokonał p. Mateusz Ziarkowski, któremu również serdecznie dziękujemy za współpracę.

Na koniec nie mogło zabraknąć  życzeń skierowanych do naszych nauczycieli oraz pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej za trud i ciężką codzienną pracę.

Eurowizja z ,, Erasmus+” grafika