Gimnazjaliści w tunelu aerodynamicznym

Utworzono: 06-05-2017

5 maja br. pięcioro uczniów z naszego Gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe do Leszna. Celem wycieczki był lot w tunelu aerodynamicznym.

Przed wejściem do  komory, w której odbywał się lot, uczniowie otrzymali specjalny kombinezon, kask i gogle. Przeszli krótkie szkolenie instruktażowe, podczas którego mieli możliwość zapoznania się  ze  znakami używanymi w tunelu przez instruktorów  oraz jak ma wyglądać sylwetka w locie.  W tunelu aerodynamicznym emocje i odczucia są bardzo podobne do tych, których doświadcza się podczas samodzielnego skoku ze spadochronem.

Dodatkową atrakcją wyjazdu było spotkanie w  centrum lotów dwóch zespołów międzynarodowych astronautów, którzy będą brali udział w misji księżycowej, zaplanowanej w sierpniu w Habitacie MARS, znajdującym się na południu Polski. Jeżeli wszystko ułoży się pomyślnie nasi uczniowie również będą mieli możliwość uczestniczenia w misji księżycowej we wspomnianym Habitacie.

Gimnazjaliści w tunelu aerodynamicznym grafika