Gotyk na dotyk. Wizyta w średniowiecznym Toruniu

Utworzono: 17-06-2022

Klasa VII d 13 czerwca wyruszyła do Torunia na dwudniową wycieczkę klasową. Hasło reklamowe Torunia ,,Gotyk na dotyk” dawało się odczuć na każdym miejscu: przepiękny Ratusz, Katedra św. Janów, Krzywa wieża, zespół murów obronnych rzeczywiście potwierdziły zgodność hasła z rzeczywistością. Pierwszego dnia pobytu razem z przewodnikiem zwiedzaliśmy najstarsze zabytki miasta. Idąc toruńską starówką, nie sposób nie dostrzec pomnika Mikołaja Kopernika, gdzie wszystkie grupy wycieczkowe robią pamiątkowe zdjęcia. Pani przewodnik opowiedziała nam kilka ciekawych legend związanych z Toruniem.

Późnym wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się do Fortu IV na spacer z pochodniami. Uczniowie poddani musztrze przeszli bez problemu całą trasę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w pobliżu Starego Miasta, by obejrzeć pokaz fontann.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia domu Mikołaja Kopernika. Niezłą atrakcją była tez wizyta w piernikarium u Mistrza Bogumiła, gdzie własnoręcznie ,wg dawnej receptury, można było wypiekać pierniki. Otrzymaliśmy certyfikat ,,Czeladników Piernikarskich”.

Uczniowie klasy VIId dziękują  p. Elżbiecie Makowskiej za pomoc i opiekę podczas naszego wyjazdu.

Gotyk na dotyk. Wizyta w średniowiecznym Toruniu grafika