Gratulacje dla zawodniczek i ich trenera w lęborskim ratuszu

Utworzono: 22-04-2021

Wielki sukces pływaczki Solexu Lębork Weroniki Klejny został doceniony przez władze miasta. Lęborski ratusz na zaproszenie burmistrza odwiedziły utalentowane pływaczki Solexu Lębork: Weronika Klejna, Hanna Walkusz i Kaja Moczyło. Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć twórcy sukcesów lęborskiego pływania i trenera dziewcząt, Dariusza Gromulskiego.

Burmistrz Witold Namyślak wraz z zastępcą Teresą Ossowską-Szarą oraz sekretarzem miasta Marianem Kurzydło pogratulowali ostatnich sukcesów i życzyli powodzenia w kolejnych zawodach.

Wszyscy na małym ekranie telefonu obejrzeli zapis transmitowanego w telewizji zwycięskiego wyścigu Weroniki Klejny podczas niedawnego Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w Warszawie. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zajęła pierwsze miejsce w kategorii seniorek i juniorek z czasem 2:33,46.

Weronika wygrała z o pięć lat starszą Weroniką Hallmann, wychowanką Solexu Lębork, ustanawiając nowy rekord życiowy.

Wysokie umiejętności zaprezentowała w Warszawie również obecna na spotkaniu w ratuszu 15-letnia Hanna Walkusz.

Miłą niespodziankę sprawiła także Kaja Moczyło na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, poprawiając życiówkę o ponad trzy sekundy.

Przed zdolnymi pływaczkami kolejne wyzwania. W dniach od 28 kwietnia do 2 maja, na pływalni Aqua Lublin Weronika Klejna i Hanna Walkusz wystartują w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za następne!