Grupa Erasmus+ we Francji, Sarreguemines

Utworzono: 10-06-2017

W dniach 27.05-04.06.2017r. grupa projektowa Erasmus+ przebywała na czwartym już spotkaniu międzynarodowym, tym razem we Francji. Miejscowość w której gościliśmy- Sarreguemnines liczy 23 tysiące mieszkańców i położona jest w regionie Grand Est w departamencie Mozela, na granicy z niemieckim landem Saarland. Szesnastogodzinna podróż autobusem do Francji  to również niezapomniana przygoda dla uczniów - ale daliśmy radę.

Szkoła w której realizowaliśmy zadania projektowe , to prywatna szkoła katolicka INSTITUTIO SAINTE CHRĔTIENNE- ECOLE COLLEGE LYCEE, położona w centrum miasta . W placówce przywitały nas najmłodsze dzieci. Powitał nas również dyrektor szkoły oraz uczniowie , którzy wspólnie zaprezentowali naszą piosenkę projektową. W międzynarodowych grupach uczestnicy projektu malowali drzwi do samochodu Smart, wykonywali projektowe koszulki oraz gadżety z logo Erasmus+. Podczas pobytu we Francji zwiedziliśmy fabrykę samochodów Smart, jak również wybraliśmy się na wycieczkę do Brukseli, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w obradach Parlamentu Europejskiego.

Mila atmosfera spotkania, piękna  pogoda ( 30 stopni!), tygodniowy pobyt w rodzinach francuskich, możliwość współpracy i zabawy w międzynarodowych grupach, to niezapomniana przygoda dla uczniów: Aleksandry Potrykus- 3c, Natalii Rychert-2b, Patrycji Gawryś-3b, Jakuba Zajkowskiego-3c, Cezarego Kalicińskiego- 3c oraz opiekunów pani Katarzyny Wróblewskiej -Kurzydło i pani Izabeli Lipowskiej.

Było to nasze ostatnie spotkanie w ramach  projektu Erasmus+. Bardzo dziękujemy naszym partnerom projektowym z Francji, Niemiec, Portugalii i Szwecji za wspaniałą współpracę i atmosferę podczas naszych międzynarodowych spotkań. Liczymy na kolejny projekt Erasmus+.

Do zobaczenia…..

Katarzyna Kurzydło- koordynator Erasmus+