Hazard? Nie daj się wciągnąć!

Utworzono: 27-10-2021

Taki tytuł nosiły mini pogadanki zorganizowane przez członków Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku dla uczniów naszej szkoły. Hazard często porównywany jest do uzależnienia takiego jak alkohol czy narkotyki. Często wymyka się spod kontroli, a my tracimy środki finansowe obstawiając zakłady, grając w gry internetowe czy lotto. Wynik nie jest jednak kwestią naszych umiejętności, a efektem szczęścia i zależy od losu. Iluzją staje się to, że możemy kontrolować przebieg gry i mieć na nią realny wpływ.

Zaproszeni prelegenci zwrócili uczniom uwagę jak łatwo popaść w pułapkę hazardu. Niewinny zakład może się skończyć poważnym uzależnieniem. Z hazardu wynikają także zagrożenia często powiązane z łamaniem prawa. Są grupy, które specjalizują się we wciąganie do hazardu i doprowadzają do uzależnień i utraty majątku.

Obejrzane filmiki uzmysłowiły uczniom jak łatwo przestać kontrolować niewinną grę czy zakład. Bądźmy czujni również w obliczu takiego zagrożenia.

Hazard? Nie daj się wciągnąć! grafika