I Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Językowy z Języka Niemieckiego

Utworzono: 19-04-2022

Miła informacja została przesłana do nas z finału I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Językowego z Języka Niemieckiego pt.: ”SZLAKIEM ARTYSTÓW GDAŃSKICH I NIEMIECKICH”, podtytuł : „Artyści i ich dzieła - Robert Reinick oraz Daniel Chodowiecki”.

Zofia Wojewódka z klasy 7b zajęła I miejsce, a Agata Kurzydło z klasy 5a - II miejsce.

Zadanie uczniów w kategorii klas 4-6 polegało na wykonaniu portretu wybranego artysty oraz opis w języku niemieckim sportretowanej postaci. Takie zadanie wykonała Agata z kl. 5a, wykonując portret i opis niemieckiego artysty Roberta Reinick.

Zadaniem uczniów w kategorii klas 7-8 było wykonanie kopii obrazu wskazanego artysty oraz opis w języku niemieckim, co przedstawia dzieło malarza. Wierną kopię obrazu Daniela Chodowieckiego „Wallfahrt nach Französisch Bucholz” wykonała Zofia Wojwódka z kl.7b. Patrząc na pracę Zosi można podziwiać jej ogromny talent artystyczny. Nasza utalentowana uczennica zdradziła, że wykonanie takiej kopii dzieła jest bardzo czasochłonne i zajmuje nawet 15 godzin.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło

I Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Językowy z Języka Niemieckiego grafika