I zmalowali...

Utworzono: 27-04-2021

Z okazji światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ogłosiła konkurs pod hasłem: „Zmaluj legendy Błękitnej Krainy”. Polegał on na zilustrowaniu legend, których twórcami są nagrodzeni w konkursie literackim „Legendy Błękitnej Krainy”. Nagrodzone prace plastyczne zostaną umieszczone w majowym Zinie wydawanym przez bibliotekę. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac z całego powiatu. Wśród nagrodzonych, nie zabrakło naszych uczniów:

I miejsce – Aleksander Szewczyk, klasa IVa

II miejsce – Amelia Jadowska, klasa IVb

Wyróżnienie – Maja Tutakowska, klasa IVa

Naszą szkołę reprezentowały również uczennice: Adrianna Stępniak z klasy IIb oraz Magdalena Trąbińska z klasy IIIb.

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom!

Piątkowe popołudnie obfitowało również w inne atrakcje związane z Dniem Książki. Na ulicy Staromiejskiej i przy budynku biblioteki można było spotkać Kota w Butach oraz prawdziwą lamę i alpaki. Drzewo, ławeczka oraz żabki na fontannie zostały przyozdobione w specjalnie „wydziergane” na tę okazję ozdoby z kolorowej włóczki.

I zmalowali grafika