Jak powstają maszyny i urządzenia?

Utworzono: 08-12-2015

W ramach  ŚWIATOWYCH DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI uczniowie klasy IIc odwiedzili firmę Meyn Polska sp. z o.o. Jest  ona samodzielnym zakładem produkcyjnym, wchodzącym w skład grupy MEYN, mającym swoje zakłady m.in.: w Holandii, USA oraz Polsce, w naszym rodzimym Lęborku. Firma produkuje maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego. Dodatkowo na rynku polskim wykonuje elementy i urządzenia na zlecenia  klientów indywidualnych w bardzo szerokim zakresie.

Dzięki uprzejmości pracowników firmy - p.Moniki i p.Roberta, uczniowie mogli zobaczyć  halę produkcyjną, przyjrzeć się produkcji  elementów od momentu projektowania aż po budowę kompletnych instalacji, zadać nurtujące pytania dotyczące procesów produkcyjnych, budowy maszyn oraz poszerzyć swoja wiedzę na temat organizacji firmy. Dowiedzieli się także, że firma zatrudnia pracowników fizycznych, którzy piastują stanowiska spawaczy, monterów, wózkowych oraz pracowników biurowych. Bardzo ważnym  i odpowiedzialnym stanowiskiem w firmie Meyn  jest funkcja konstruktora, który  odpowiada za  kształt i proces produkcyjny.

W firmie  praktyki i staże odbywają uczniowie lęborskiego ZSMI a wśród pracowników zakładu , miło było spotkać absolwentów naszej szkoły, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o pracy w tej firmie.   Uczniowie, dowiedzieli się także, że językiem obowiązującym tutaj (obok ojczystego) jest język angielski, który ułatwia kontakty z kontrahentami z zagranicy i pomaga podczas odczytywania fachowej dokumentacji .

Wizyta w firmie, dostarczyła uczniom wielu wrażeń .

Jak powstają maszyny i urządzenia? grafika