Jak zostać policjantem? Kolejne spotkanie w ramach ŚTP

Utworzono: 19-11-2022

W czwartek ,17 listopada, na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się kolejne spotkanie prozawodowe w ramach realizowanego projektu Otwarta firma. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas ósmych.  Tym razem o swojej pracy opowiadały dwie funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Lęborku. Praca wykonywana na co dzień nie należy do łatwych. Wymaga ona kontaktu z obywatelem każdego dnia. Często ,podejmując interwencję policja nie wie, z jakim przypadkiem będzie miała do czynienia. Nasi goście przedstawili warunki, które trzeba spełniać, by dostać się do zawodu. Zwrócili uwagę, jak ważna jest sprawność fizyczna, niekaralność oraz testy psychologiczne. Prelegentki zwróciły także uwagę, że praca w policji może dawać wiele satysfakcji, gdy podejmowane akcje kończą się sukcesem.

Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji za zaangażowanie i udział w naszym projekcie.

Jak zostać policjantem? Kolejne spotkanie w ramach ŚTP grafika