Jasełka w naszej szkole

Utworzono: 13-01-2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę postanowili wprowadzić uczniowie klasy Ia, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki Lis przygotowali przedstawienie jasełkowe. Jeszcze przed świętami zaprezentowali je swoim kolegom i koleżankom, zaś 8 i 12 stycznia - rodzicom oraz babciom i dziadkom, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodał taniec aniołków i gwiazdek oraz kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

Był to pierwszy poważny i bardzo udany występ naszych pierwszoklasistów!

Jasełka w naszej szkole grafika