Jesienne barwy dworku w Będominie

Utworzono: 26-10-2023

Klasy IVa i IVc wybrały się na wycieczkę do Bedomina. Urokliwe położenie dworku w Bedominie ukazało nam wszystkie barwy jesieni. Otoczenie dworu o tej porze roku stanowią przepięknie ubarwione różnymi kolorami liście drzew. Uczniowie wzięli udział w lekcji historii przygotowanej w miejscu narodzin Józefa Wybickiego. Z pozoru mały dworek kryje w sobie wiele tajemnic i pamiątek po rodzinie Wybickich. Dla uczniów wizyta ta była szczególna, bo urodzony w Bedominie twórca słów polskiego hymnu jest patronem naszej szkoły. Urocze wnętrza, zgromadzone eksponaty pozwoliły przenieść się do czasów  z XVIII wieku.

Wychowawcy klas IVa i IVc serdecznie dziękują za opiekę podczas wyjazdu p. Katarzynie Grzywna oraz p. Wioletcie Łosiewicz.

Jesienne barwy dworku w Będominie grafika