Jesteśmy uczniami klasy pierwszej!

Utworzono: 15-10-2021

W miniony czwartek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto, podczas którego uczniowie mogą podziękować wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud i cierpliwość włożone w wychowanie młodego pokolenia. Były kwiaty, życzenia i ciepłe słowa.

Dla setki naszych pierwszoklasistów był to dzień wyjątkowy, ponieważ uczestniczyli oni w ważnym dla nich wydarzeniu. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali  pasowani na uczniów naszej szkoły. Słowami wiersza ,,Witaj pierwsza klaso!” recytowanego przez drugoklasistów, rozpoczęły się te kameralne (ze względu na pandemię) uroczystości. Następnie w obecności sztandaru szkoły odbyła się ceremonia ślubowania, podczas której pani dyrektor G. Ruszkowska i wicedyrektor A. Jankowska dokonały pasowania.

Drugą część spotkania umilili uczniowie klasy IIa i IIb, uczestniczący w zajęciach koła teatralnego. Przygotowali dla najmłodszych uczniów inscenizację słowno-muzyczną  pod kierunkiem pań: A. Lis i A. Nadworskiej. Pierwszoklasiści otrzymali na zakończenie upominki zakupione przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że nasze pierwszaki z ochotą i zapałem będą podejmować szkolne wyzwania oraz będą godnie reprezentować  Szkolę Podstawową nr 1, im. Józefa Wybickiego w Lęborku.

Jesteśmy uczniami klasy pierwszej! grafika