„KACZE PIÓRO” dla Michaliny

Utworzono: 05-12-2016

„[...] aby dobrze pisać, trzeba zderzać rzeczywistości, eksperymentować, funkcjonować pomiędzy światami, zdobywać doświadczenie, poznawać nowych ludzi i języki” – to komentarz do twórczości Wioletty Grzegorzewskiej, poetki i prozaiczki.

Michalina Baros – uczennica III C – w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej 13 – 15 lat w kategorii PROZA.

Opowiadanie „Lekarz dusz”, którego akcja toczy się w Hiroszimie w I połowie XX wieku ujęło jury swoim klimatem i znajomością realiów Kraju Kwitnącej Wiśni. Przewodnicząca tegorocznego składu oceniającego dr hab. Iwona Gralewicz – Wolny w recenzji pracy napisała:

„Oryginalna, orientalna tematyka wymagająca wrażliwości na odmienne realia kulturowe. Opowiadanie, szczególnie w swej pierwszej części, ujmuje klimatem japońskiej baśni, która w miarę rozwoju fabuły, splata się ze współczesną historią w jej tragicznym, śmiercionośnym wymiarze. W podobny sposób przenikają się tu losy ludzi i bogów, a indywidualny los głównego bohatera staje się częścią losów zbiorowości.”

Michalinie, która swoją nagrodę odebrała w czasie finału 23 listopada br. w Katowicach, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne literackie sukcesy.

Zachęcamy wszystkich uczniów do lektury nagrodzonego opowiadania. Znajduje się ono w Tomiku wydanym po finale tegorocznej edycji przeglądu. Szukajcie na stronie 73:

„KACZE PIÓRO” dla Michaliny grafika