Klasa Ib wkracza do akcji!

Utworzono: 17-06-2022

Uczniowie klasy Ib to wielcy miłośnicy podróży i poznawania świata, niekoniecznie tego odległego, niedostępnego dla zwykłych śmiertelników. W poniedziałek, 13 maja wraz z wychowawcą i jednym z rodziców wybrali się na farmę strusi w niedalekim Kniewie. Tam dzieci mogły zobaczyć hodowlę największych ptaków świata- strusi afrykańskich. Aby zyskać ich przychylność, musiały przygotować dla nich specjalne ciasteczka. Następnie, gdy olbrzymie nieloty zostały nakarmione pysznościami, uczniowie udali się na zwiedzanie farmy , gdzie mogły podziwiać także ozdobne kury, osły, kozy i króliki. Nie zabrakło przejażdżki bryczką, a także  konkurencji sportowej ze strusim jajem. Po tych atrakcjach dzieciaczki zjadły pieczoną kiełbaskę i  relaksowały się na placu zabaw.  Pierwszaki były zachwycone wizytą na strusiej farmie i postanowiły, że to jeszcze nie koniec ich czerwcowych , szkolnych eskapad.

W środę, 15 czerwca znowu wyruszyły na podbój świata, a  dokładnie...  na podbój Lęborka. Celem ich wyprawy było zwiedzenie Wieży Ciśnień, która jest oddziałem Muzeum w Lęborku. Tam, z platformy widokowej  uczniowie mogli podziwiać piękną panoramę naszego miasta. Następnie udali się na plac zabaw, by poszaleć wspólnie jeszcze przed wakacjami, a w drodze powrotnej  zatrzymali się w cukierni , by zjeść pyszne lody.

Sami przyznacie, że dzieciaki z Ib  są bardzo aktywne i żądne poznawania nowych rzeczy. Na pewno wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas swoich wycieczek wykorzystają w praktyce.  W końcu nie na darmo mówi się, że podróże kształcą...

Klasa Ib wkracza do akcji! grafika