Klasa IIIb na Dniach Kultury Angielskiej

Utworzono: 05-03-2018

1 marca 2018r. klasa IIIb, o profilu językowym,  została zaproszona przez uczniów i opiekunów Społecznej Szkoły Językowej, Gimnazjum i Liceum w Lęborku do Państwowej Szkoły Muzycznej na coroczne Dni Kultury Angielskiej - w tym roku „Wellington Day”.

Obejrzeliśmy przedstawienie o stolicy Nowej Zelandii - miejscu tętniącym życiem, pozytywną energią i soczystą zielenią. Aby zaprezentować Wellington, wykorzystano różnorodne formy przekazu – prezentację multimedialną pokazującą położenie miasta i jego najważniejsze zabytki, ale również scenki odtwarzane przez uczniów, piosenki i tradycyjne tańce w ich wykonaniu . Zaakcentowano fakt, że miasto to uchodzi za centrum krajowego przemysłu filmowego, który bardzo „rozwinął skrzydła” dzięki produkcji hitu filmowego „Władca Pierścieni” – scenka z tego filmu rozbawiła publiczność. Natomiast piosenka „I see fire” – Ed Sheeran - promująca film „Hobbit: Pustkowie Smauga” w pięknym wykonaniu uczennicy przy akompaniamencie gitary, szczerze wzruszyła widownię.

Warto również dodać, że całe przedstawienie zostało zaprezentowane w języku angielskim. Świetne połączenie lekcji kulturowej, artystycznej przygody i wyzwania językowego.

Dziękujemy!

Opiekunowie  grupy: Izabela Lipowska i Barbara Cieślak