Klasy drugie na ,,Wagarach w Filharmonii"

Utworzono: 22-03-2023

Z okazji zbliżającej się wiosny, 17 marca  klasy 2 b i 2 c pojechały do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica do Słupska na Koncert Edukacyjny pt „Wagary W Filharmonii - Gra Muzyka”. Inspiracją koncertu był cykl przygodowych gier video LEGO. O samych klockach i ich popularności nie trzeba pisać, gdyż są znane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie od kilku pokoleń. Fabuła gier oparta jest na prawdziwych i wszystkim doskonale znanych bestsellerach światowego kina, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego  autorskiego, familijnego pomysłu. Dużą atrakcją była orkiestra, która grała na żywo pod batutą dyrygenta. Muzyka pochodziła z popularnych filmów np „Piraci z Karaibów”, „Władca pierścieni”, „Harry Potter”, „Batman” i wielu innych. Drugoklasiści byli  pod dużym wrażeniem. Muzyka wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny  dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija muzyczną wrażliwość, stymuluje słuch. Żadna edukacyjna zabawka, żadna płyta (nawet ta z muzyką Mozarta!) nie ma na człowieka  takiego wpływu jak kontakt z wykonywaną na żywo muzyką!

Szkoda tylko, że ,,wagary ze sztuką" trwały zaledwie  jeden dzień :)

Klasy drugie na ,,Wagarach w Filharmonii" grafika