Kodowanie jest fajne!

Utworzono: 19-11-2021

Pod takim hasłem uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2021. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Podczas zajęć rozwijających uzdolnienia uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu kodowania. Szukali jesiennych wyrazów, rozwiązywali zakodowany diagram oraz kodowali na matach jesienne drzewo. Oprócz kodowania drugoklasiści uczą się również programować Ozoboty. Za pomocą kolorowych kodów oraz specjalnych puzzli programują zadania, które wykonuje później robot. Tego typu aktywności nie tylko rozwijają logiczne myślenie, kreatywność i koncentrację uwagi, ale są także źródłem dobrej zabawy.

W ramach CodeWeeku p. Agnieszka Lis i p. Aleksandra Nadworska zorganizowały również konkurs dla klas I-III pod hasłem: ,,Mój bohater”. Uczniowie mieli okazję wykonać pracę graficzną w programie Paint, na której przedstawili bohatera wymyślonej przez siebie gry komputerowej. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

- klas pierwszych:

Witold Kałużny i  Zuzanna Ramczykowska z klasy Ib i Iga Długowolska z klasy  Ic

- klas drugich:

Witold Nowatkowski z klasy IIa, Antoni Adamowicz z klasy IIb i Alan Renka z klasy IIc

- klas trzecich:

Ewa Kamińska z klasy IIIa oraz Adrianna Stępniak i Dymitr Lebioda z klasy IIIb.

Nagrody, które otrzymali uczniowie zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.

A oto nagrodzone prace:

Kodowanie jest fajne! grafika