Kolorowo i bajkowo

Utworzono: 07-11-2021

„Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne - czytaj im bajki.
                                                                                                       Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne - czytaj im więcej bajek.”

Albert Einstein

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej  właśnie okazji uczniowie naszej szkoły pojawili się  w przebraniach ulubionych, bajkowych bohaterów.  Drzwi gabinetów klasowych zostały udekorowane bajkowymi motywami. Tego dnia odbyły się lekcje poświęcone dziecięcej literaturze. W bibliotece szkolnej uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu czytały bajki  uczniom uczęszczającym do świetlicy szkolnej. Dzień ten miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Należy również docenić to, że są one „pomostem” łączącym pokolenia, rozwijają wyobraźnię, uczą odróżniania dobra od zła. Piątkowy dzień był jednym z elementów realizowanego w naszej szkole projektu – „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

Kolorowo i bajkowo grafika