Konkurs: „Od Kopernika do chińczyka” rozstrzygnięty!

Utworzono: 06-03-2018

W tym roku obchodziliśmy 545. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych Polakówautora heliocentrycznego modelu układu słonecznego, według którego w centrum wszechświata jest Słońce, a Ziemia to jedna z planet krążąca po orbicie wokół naszej największej gwiazdy. W związku z tym wydarzeniem w lutym  dzieci ze szkół podstawowych z powiatu lęborskiego zostały zaproszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku do udziału w konkursie plastycznym.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie gry planszowej tematycznie związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego naukową teorią, planetami, kosmosem. Gra i jej charakterystyczne elementy  musiały zostać wykonane własnoręcznie i przypominać znaną wszystkim grę planszową chińczyk.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  5 marca br. w MBP. Szkołę Podstawową nr 1 w Lęborku reprezentowali uczniowie klasy Ia: Aleksander Szewczyk, Maksymilina Rychlak i Kamil Kowalski.

Na konkurs wpłynęło 13 prac. W gronie zwycięzców znaleźli się nasi pierwszoklasiści:

I miejsce       Aleksander Szewczyk kl. Ia

III miejsce     Maksymilian Rychlak kl. Ia

Serdecznie gratulujemy!

Gry zostaną wykorzystane podczas spotkań Klubu Gier Planszowych oraz w organizowanym 30 sierpnia 2018 r. turnieju gry w chińczyka.

Konkurs: „Od Kopernika do chińczyka” rozstrzygnięty! grafika